بررسی تفاوت توسان با ix35

بررسی تفاوت توسان با با ix35

بررسی تفاوت توسان با با ix35
بررسی تفاوت توسان با با ix35

تفاوت توسان با ix35 مانند تفاوت اغلب  خودروهایی که از یک برند خاص و در دوره های زمانی مختلفی تولید می شوند دارای اهمیت ویژه ای می باشد. این کار می تواند دست شما را در انتخاب یک خودرو باز  باز بگذارد. به خصوص اگر حرف از محصول منحصر به فرد و استثنایی به نام خودروی هیوندای باشد. خودروی هیوندای که نام و اعتبار کمپانی معتبر کره جنوبی یعنی هیوندای را بر خود دارد توانسته است به لطف کارایی و آپشن های متعددی که دارد از مشتریان متعددی در بازارهای بین المللی برخوردار باشد. نگاهی به تاریخچه این کمپانی و فراز و نشیب های آن نشان می دهد که کمپانی هیوندای توانسته است در طول دوران فعالیت درخشان خود که به بیش از 70 سال می رسد کلکسیون متنوعی از خودروهای پرطرفدار را تولید و به بازارهای جهانی ارائه کند که اتفاقا از استقبال بی سابقه ای برخوردار است. در این مطلب سعی کرده ایم تا به معرفی و بررسی این دو خودرو بپردازیم. این دو خودرو همزمان با سایر بازارهای جهانی و منطقه ای در کشور ما نیز عرضه شده اند. لازم است تا در بررسی تفاوت توسان با ix35 مشخصات فنی و آپشن های آن دو خودرو و نقاط ضعف و قوت هر دو مورد بحث قرار گیرد. بنابراین اگر شما هم از دوستداران خودروهای هیوندای هستید و تاکنون به تصمیم گیری نهایی در این زمینه دست پیدا نکرده اید توصیه می کنیم حتما تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. مطمئنا پس از خواندن این مطلب با خیال راحت می توانید در این زمینه اقدام کنید.

معیارهای تفاوت توسان با ix35؛ یک برآورد منطقی

همانطور که در مطالب فوق نیز اشاره شد می تواند از دو جنبه فنی و نیز مبحث بدنه و آپشن های این دو خودرو مورد بررسی قرار گیرد. در این بخش سعی می کنیم تا مواردی را به شما معرفی کنیم که دچار ابهام در این زمینه نشوید. این موارد شاید در نگاه اول چندان به چشم نیایند و در نظر برخی کم اهمیت جلوه کنند. به عبارت دیگر تفاوت توسان با ix35 در واقع همان مبنا و ملاک انتخاب و خرید این خودرو توسط شما یا هر فرد دیگری می تواند باشد. هر چه باشد هر راننده ای از رانندگی کردن با خودروهای هیوندای از مدل های قدیمی گرفته تا جدیدترین مدل های سانتافه و آزرا احساس راحتی می کند. این اهمیت و تفاوت ستایش برانگیز  ناشی از تنوعی است که در این برند جهانی دیده می شود. مهمترین مواردی را که باید در تفاوت توسان با ix35 به آنها اشاره کرد می توان به ترتیب زیر عنوان کرد.

معیارهای تفاوت توسان با ix35؛ یک برآورد منطقی
معیارهای تفاوت توسان با ix35؛ یک برآورد منطقی

تفاوت توسان با ix35 از نظر مشخصات فنی

هر دو خودرو در کلاس خودروهای شاسی بلند و متوسط تولید شده اند. مدل ix35   دارای 6 دنده و مدل هیوندای توسان دارای 4 دنده اتوماتیک می باشد. هر دو خودرو دارای موتور محرک با دو دیفرانسیل بوده و تعداد سیلندر در  ix35  6 خط و 16 سوپاپ بوده و در خودروی هیوندای توسان 6 خط و 24 سوپاپ می باشد. خودرو توسان در فاصله سال های 2008 تا 2010 و خودروی ix35  هم در  فواصل سال های 2012 تا 2017 وارد بازار شده اند.  یکی از موارد دیگری که باید در تفاوت توسان با ix35 به آن اشاره کرد حجم و ظرفیت موتور دو خودرو است. این ظرفیت برای خودروی ix35 2359 سی سی می باشد و در خودروی توسان به 2656 سی سی می رسد. همچنین نکته بارز دیگری که در بررسی و تفاوت این دو خودرو باید به آن پرداخته شود قدرت دو خودرو می باشد. قدرت خودروی توسان 175 اسب بخار و قدرت خودروی ix35 با 177 اسب بخار و 6000 دور در ثانیه می باشند. توان گشتاوری دو خودرو در خودروی ix35  227 نیوتن متر و برای خودروی توسان 241 نیوتن متر می باشد. شاید یکی دیگر از شاخصه هایی که بتواند شما را بیشتر با مشخصات فنی و شتابدهی این دو خودرو و تفاوت توسان با ix35 بیشتر آشنا سازد حداکثر سرعت این دو خودرو در یک ساعت می باشد. این سرعت برای خودروی توسان به 176 کیلومتر در یک ساعت و برای خودروی ix35  به 192 کیلومتر در ساعت می رسد. شتاب صفر تا صد در ix35  به 10 کیلومتر در ثانیه و در خودروی توسان به 10.5 کیلومتر در ثانیه می رسد.

تفاوت توسان با ix35 از نظر مشخصات فنی
تفاوت توسان با ix35 از نظر مشخصات فنی

درباره تفاوت توسان با ix35 بیشتر از این بدانید

مشخصه دیگری که تفاوت توسان با ix35 را بیشتر آشکار می سازد ابعاد این دو خودرو می باشد. طول، عرض و ارتفاع خودروی ix35 به ترتیب 4410، 1820 و 1655 میلیمتر می باشد در حالی که خودروی هیوندای توسان 4325، 1831 و 1729 میلیمتر است.  تفاوت توسان با ix35 به همینجا ختم نمی شود. وزن خالص خودروی ix35  1534 کیلوگرم و خودروی هیوندای توسان دارای 1469 کیلوگرم وزن می باشد. خودروی ix35  دارای باک به حجم 55 لیتر و خودروی توسان دارای مخزن سوخت 65 لیتری می باشد. هر دو خودرو دارای تایر 235 در 60 می باشند. خودروی ix35 از رینگ 17 اینچ و خودروی هیوندای توسان دارای رینگ 16 اینچ می باشد. خودروی ix35 دارای استاندارد آلایندگی یورو 4 و خودروی هیوندای توسان 2017 از استاندارد آلایندگی یورو 5 برخوردار است.

درباره تفاوت توسان با ix35 بیشتر از این بدانید
درباره تفاوت توسان با ix35 بیشتر از این بدانید

تفاوت توسان با ix35 از نظر آپشن های آن

یکی دیگر از مواردی که می تواند بیانگر تفاوت توسان با ix35 باشد آپشن های این دو خودرو می باشد. ایربگ های خودروی ix35  به تعداد 10 کیسه و در نقاط 10 گانه خودرو نصب شده اند این مورد در خودروی توسان محدود به سرنشین جلو، جانبی و راننده می باشد. سیستم ترمز دو خودرو و پایداری آنها هر دو دیسکی بوده و از نوع ABS – EBD – ESP می باشند با این تفاوت که در مدل ix35   سیستم HAC – TCS نیز اضافه شده است. خودروی توسان مجهز به دزدگیر و سیستم ضد سرقت ایموبیلایزر بوده و خودروی ix35 غیر از دزدگیر از امکانت بیشتری مانند دوربین دنده عقب، سنسور پارک، دوربین دنده عقب و استارت ورود بدون کلید برخوردار است. از نظر فرمان خودروی توسان دارای سیستم فرمان دستی و ix35  دارای فرمان برقی بوده و به سنسور سرعت نیز مجهز شده است. هر دو خودرو دارای سیستم تهویه مطبوع با موتور قوی و دارای سنسور رطوبت و کنترل اتوماتیک می باشند. از نظر سیستم های صوتی این دو خودرو در این است که خودروی هیوندای توسان فقط دارای سیستم صوتی مجهز به پخش cd و    Mp3 می باشد  ولی ix35  غیر از این سیستم ها دارای 6 بلندگو، ساب ووفر و آمپلی فایر می باشند. سیستم صندلی های هر دو خودرو دارای پوشش چرم میباشد صندلی های جلوی هر دو مدل خودرو دارای گرمکن بوده و تفاوت توسان با ix35  در نوع تنظیم صندلی می باشد که در ix35  به صورت برقی سفارشی می باشد و در توسان فقط به صورت دستی است.

تفاوت توسان با ix35 از نظر آپشن های آن
تفاوت توسان با ix35 از نظر آپشن های آن

تفاوت توسان با ix35 از نظر سایر آپشن ها و امکانات

تفاوت توسان با ix35 از لحاظ سایر آپشن ها به عنوان نمونه در سیستم شیشه و آینه های این دو خودرو می باشد. برخورداری از سقف سانروف در این خودرو، آینه بالابر برقی، آینه وسط الکتروکرومیک، آینه های برقی جانبی و سیستم روشن و خاموش شدن اتوماتیک چراغ ها از جمله امکانات مشترک این دو خودرو می باشد. قیمت دو خودرو با توجه به شرایط بازار و نوسانات ارزی متغیر است بنابراین بدین منظور از مشاوران و کارشناسان خرید متبحر بهره بگیرید. توصیه می کنیم به منظور بررسی تفاوت توسان با ix35 و سایر خودروها  و مطالب مرتبط از سایت اتول شناس دیدن فرمایید.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست فوری کارشناس