بررسی کیا سراتو

بررسی کیا سراتو

بررسی کیا سراتو

ظاهر زیبا کیا سراتو
ظاهر زیبا کیا سراتو

کیا موتورز در سال 2003 به تولید سراتو پرداخت. که بعد از تولید اولین سری از سراتو نام آن را به فورته تغییر داد. ولی در برخی کشورها همانند ایران همچنان این خودرو را با نام سراتو میشناسند.

در حال حاظر ما چهره جدیدی از این خودرو را مشاهده میکنیم که تغییرات زیادی کرده و شباهت بسیاری به کیا استینگر پیدا کرده است.

نمای جلو آن بسیار زیبا و به روز شده و چراغها بصورت خودکار روشن و خاموش میشود ( سنسور نور) و دو مه شکن هم دارد. دارای رینگ های 10پره ای 17 اینچی میباشد. و اما نمای عقب خودرو در عین سادگی بسیار زیبا و چشم گیر میباشد. صندوق عقب کیا سراتو بزرگ و جادار و مناسب خانواده های کوچک میباشد.

داخل کابین کیا سراتو
داخل کابین

و اما داخل کابین خودرو, فضای صندلی عقب نسبتا خوب و جادار است ولی اگر شما فردی قد بلند باشید ممکن است برای جای پا به مشکل بخورید. طراحی داخلی بسیار منظم و زیبا و دکمه های کنسول میانی به راحتی دردسترس راننده میباشد. به علاوه داشبورد چند جا برای گذاشتن لوازم دارد. دارای سیستم تهویه مطبوع خودکار میباشد. صندلی جلو گرمکن دارد ولی دارای روکش چرم نمیباشد. صفحه کیلومتر شمار سوپر ویژن است و اعداد راحت خوانده میشود.

فضای صندوق عقب کیا سراتو
فضای صندوق عقب

اما از معایب آن میتوان به سفت بودن فرمان و خشکی خودرو و اینکه صدا های بیرون و موتور زیاد در داخل کابین شنیده میشود اشاره کرد.

مقایسه کیا سراتو با سراتو آپشنال سایپا

حال به مقایسه کوتاهی از کیا سراتو با سراتو آپشنال سایپا میپردازیم.

ابتدا به مقایسه نمای خارجی این دو خودرو میپردازیم. سراتو سایپا رینگ های کوچکتری از مدل وارداتی خود دارد. در کیا سراتو قسمت پشت اگزوز استیل میباشد و این مورد در سراتو سایپا دیده نمشود.

مانیتور در سراتو سایپا

در داخل کابین تنها یک تفاوت دیده میشود آن هم اضافه شدن مانیتور در سراتو سایپا است.

از لحاظ فنی سایپا با حذف سیستم ترمز پایداری وترمز عقب دیسکی موجب شده خودرو در هنگام ترمز کردن با سرعت بالا تعادل و پایداری مناسبی نسبت به مدل وارداتی آن نداشته باشد.

و اما در تجهیزات و آپشنها کیا سراتو دارای 10 کیسه هوا میباشد در حالی که سایپا فقط دارای 2 کیسه هوا میباشد. و نکته بعدی در مدل سایپا گرمکن صندلی وجود ندارد. آینه فتوکرومیک و کنترل پایداری را نیز حذف کرده است.

حالا با توجه به این توضیحات اگر به داشتن خودرو صفر علاقه دارید میتوانید سراتو آپشنال سایپا را انتخاب کنید. ولی اگر کیفیت و امنیت برایتان مهم است و زیاد توجهی به نو بودن خودرو نمیکنید مدل وارداتی گزینه مناسبتری برای شما میباشد.

اگر قصد خرید خودرو دارید با کارشناسی دقیق بدنه و فنی خودرو خریدی امن را تجربه کنید.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست فوری کارشناس