صفر تا صد کارشناسی خودرو

صفر تا صد کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو تخصصی بسیار گسترده است که شما به عنوان خریدار، فروشنده یا شخصی که در زمینه خرید و فروش خودرو سر  کار دارد، اطلاعاتی در مورد آن داشته باشید.

هدف این نیست که شما پس از مطالعه این مطلب تبدیل به کارشناس حرفه ای در زمینه انواع خودرو ها شوید. بدون شک این تخصصی نیست که تنها با خواندن یک مقاله به دست آید. اما مسلما در پایان این مطلب، اطلاعات ارزشمندی در زمینه این کسب می کنید و به اهمیت این تخصص در حین معامله یک اتومبیل پی می برید.

کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو کارکرده پیش از خرید

حجم عظیمی از خودرو هایی که در بازار معامله می شوند، مربوط به خودرو های کار کرده است. خودرو هایی که برای مدتی (چند ماه تا چند سال) در اختیار فرد یا افرادی بوده اند و حالا شما می خواهید آن را خریداری کنید.

مسلما قرار نیست با نگاه به بدنه خودرو یا نگاه اجمالی به موتور ماشین، پی ببرید که از لحاظ فنی در چه وضعیتی قرار دارد. اینجاست که کارشناسی خودرو کارکرده اهمیت پیدا می کند.

حال باید بدانیم که کارشناسی برای بخش های مختلفی از خودرو الزامی است. در ادامه با برخی از مهمترین بخش های خودرو که باید پیش از خرید مورد کارشناسی قرار بگیرند آشنا خواهید شد.

کارشناسی بدنه
  1. کارشناسی بدنه و رنگ خودرو

کارشناسی رنگ یکی از مهمترین بخش های کارشناسی خودرو است. باید اطمینان حاصل کنید که بعضی از بخش های خودرو به دلیل تصادف، پوسیدگی یا هر ایراد دیگری رنگ نشده است.

همچنین یه کارشناس حرفه ای می تواند تشخیص دهد که آیا بدنه خودرو تعویض شده یا خیر.

شاسی ها یکی دیگر از بخش های مهم خودرو هستند و در حین کارشناسی باید به طور دقیق چک شوند.

توجه داشته باشید که تشخیص بسیاری از این موارد به وسیله چشم انسان امکان پذیر نیست. باید افراد متخصص با بهره از به روزترین دستگاه های دیجیتالی این کار را برای شما انجام دهند تا نتیجه قابل استناد باشد.

کارشناسی فنی
  1. کارشناسی خودرو از لحاظ فنی

از صحبت در مورد کارشناسی بدنه و رنگ خودرو که بگذریم، نوبت به کارشناسی فنی خودرو های کارکرده می رسد. مسلما علاقه ندارید ماشینی بخرید که پس از مدت کوتاهی دچار روغن ریزی شوید، اکسل ها به درستی کار نکنند، آپشن ها دچار ایراد باشند و به طور کلی ایرادات فنی شما را کلافه کنند.

اگر شما یک کارشناس خودرو هستید، قطعا می دانید که کدام بخش های فنی ماشین باید پیش از خرید چک شوند. در غیر اینصورت حتما باید اتومبیل را به یک تیم کارشناسی حرفه ای بسپارید.

واشر سر سیلندر، روغن ریزی و روغن سوزی، گیربکس اتومات و گیربکس دستی، سیستم تعلیق، اکسل، هیدرولیک فرمان و جلوبندی خودرو بخشی از مهمترین بخش هایی هستند که باید در تست فنی به آنها توجه کرد.

همچنین در مورد اتومبیل های پیشرفته و امروزی تر کار کمی پیچیده تر است. تمام سنسور ها و آپشنهای موجود در خودرو باید تست شوند که این کار معمولا با دستگاه دیاگ صورت می گیرد.

مواردی که درباره کارشناسی انواع خودرو به آنها اشاره شد و بسیاری از موارد دیگر نظیر تخمین کارکرد واقعی خودرو های ایرانی و خارجی، به طور کاملا تخصصی و با بهره از پیشرفته ترین دستگاه ها توسط تیم Otolshenas انجام می شوند.

گزارش کارشناسی

اهمیت کارشناسی در تعیین قیمت

کارشناسی خودرو کارکرده به صورت کاملا مستقیم در قیمت آن تاثیرگذار است. به ویژه زمانی که قرار است مبلغ بالایی را برای خرید یک اتومبیل بپردازید، اهمیت کارشناسی دو چندان می شود.

قیمت اتومبیلی که گلگیر ها و کاپوت آن رنگ یا تعویض شده اند بسیار ارزانتر از اتومبیلی است که هیچ رنگی در بدنه ندارد و اتاق آن کاملا سالم است.

قیمت خودرویی که موتور آن بار ها باز و تعمیر شده است مسلما ارزانتر از یک ماشین با موتور پلمپ و کاملا سالم است.

در حین خرید خودرو با صرف هزینه ای بسیار اندک برای کارشناسی خودرو، می توانید از زیان های چند ده میلیونی یا حتی بیشتر از آن جلوگیری کنید.

توجه داشته باشید که کارشناسی خودرو کارکرده تنها موجب نجات پول شما نمی شود. رانندگی در جاده با خودرویی که از لحاظ فنی مشکل دارد، به سادگی می تواند جان شما و عزیزانتان را به خطر بیندازد.

کارشناسی خودرو خود را به تیم Otolshenas بسپارید و جان و مال خود را نجات دهید.

مقاله مرتبط

مقالات مرتبط

۴ دیدگاه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست فوری کارشناس