معرفی و بررسی ساینا s ، ساینا و تفاوت های ساینا و سایناs و اپشن های سایناs

معرفی و بررسی سایناs ، ساینا و تفاوت های ساینا و سایناs و اپشن های سایناs

ساینا خودرویی تقریبا اقتصادی در میان محصولات سایپا میباشد. پلتفرم و مشخصات فنی خودروی ساینا مطابق با خودروی تیبا میباشد و طراحی بدنه ان با تغییرات ظاهری بروز رسانی شده است.

ساینا از قابلیت های استاندارد یورو4 و موتور ام15 برخوردار میباشد. این خودرو1500 سی سی میباشد و امکاناتی مانند سامانه ضدسرقت ( ایموبلایزر )، کیسه هوای ( AIRBAG )سرنشین جلو و راننده، ترمز ای بی اس، سنسور عقب، رینگ آلومینیومی، چراغ مه شکن جلو و عقب، سیستم تهویه مطبوع نیمه اتوماتیک و پشت سری برای سرنشینان عقب را دارا میباشد.

ساینا به عنوان یکی از اعضای خانواده x200سایپا شناخته میشود که بعد از چهار سال عرضه در بازار تصمیم به تغییراتی در این مدل گرفته است که احتمالا تحریم ها باعث شده است که شرکت سایپا به اجبار دست به تغییرات بزند و ساینا را در مدلهای جدیدتر و با حذف کردن برخی امکانات به بازار عرضه کند.

اما نکته ای که هنوز مشخص نشده این است که ساینا s  جایگزین مدل فعلی آن میشود یا در کنار سایناex  به عنوان نسخه ای جدید تولید میشود؟

سایناs که نسخه ی تغیییر یافته ی ساینا میباشد دارای تغییرات و امکاناتی میباشد که اکنون به آن میپردازیم: دکمه سنسور نور(auto light) به طور جداگانه از دسته ی راهنما طراحی و برروی پنل مجزا نصب شده است، طراحی قسمت جلو،عقب و کابین تا حدی تغییر یافته و مدرن تر شده است، اگر به عکس های جدید منتشر شده از ساینا s توجه کنید متوجه میشوید که سامانهgsi  در نمونه دنده ای وجود دارد و همینطور جلو آمپر خودرو نیز تغییر یافته است.

نمای عقب ساینا s

قبل از ساینا s ساینای معمولی با ویژگی هایی نظیر چراغ روشنایی روز، جلو پنجره ی جدید، فرمان طرحd، سپرهای جدید جلو و عقب، دیفیوزر عقب، سر دنده جدیدو…به دست مشتریان خود میرسد اما نسخه ی جدید یعنی ساینا s  به امکانات بهتری همچون رینگ آلومینیومی، شیشه های دودی عقب، نمایشگر7 اینچی لمسی، بلوتوث، کنترل سیستم صوتی روی فرمان، روکش صندلی چرم و…مجهز میباشد.

ظاهر ساینا s اسپورت تر از ساینای معمولی میباشد و اولین چیزی که در آن به چشم میخورد چراغ های جدید و سپر ان میباشد که بنظر میرسد سپر کوییک را سایپا  با تغییر کمی روی سایناs نصب کرده است. طرح کروم کاری شده ی  جلو پنجره ی سایناs باعث شده نمای جلو جذابیت زیبایی به خود بگیرد اما چراغ های جلو تغییر خاصی نکرده اند. علاوه بر تغییرات قسمت جلو در قسمت عقب خودرو نیز گرافیک جدید چراغ ها و سپر جدید جلوه نمایی میکنند. از ریزه کاری های ساینا s میتوان به دی لایت هم اشاره کرد. در نمای جانبی ساینا s تغییرات قابل توجه مشاهده نمی شود و می توان گفت بدون تغییر مانده است اما اگر به پایین خودرو توجه کنیم در پایین سپر ساینا s یک دفیوزر جدید دیده میشود که جلوه ی اسپرت ایجاد میکند.

نمای سایناs
نمای رو به روی این خودرو

اگر از لحاظ فنی به سایناs نگاه کنیم میبینیم که تقریبا بدون تغییر مانده است، موتور ساینا 5/1 لیتری است که سایپا ان را بدون تغییر نگه داشته این موتور 128 نیوتن متر گشتاور تولید میکند و قدرت ان 87اسب بخار می باشد. ممکن است در ساینا s از گیربکس اتوماتیک at بجای گیربکس cvt استفاده شود که اگر این اتفاق بیفتد بهتر است چند اسب بخار در نمونه جدید به ساینا اضافه شود.

بیشترین تغییرات را در ساینا s در قسمت داخل کابین میبینید برای مثال همانطور که گفته شد فرمان ان به شکل d طراحی شده است که ما را یاد اپتیماهای2014  می اندازد، اولین نکته ی جذاب داخل کابین پشت آمپر جدید میباشد که در قسمت میانی ان مانیتور کوچکی برای گزارش دادن وجود دارد، دسته دنده جدید در مدل دستی نیز خودنمایی میکند.

در کل ساینا s یک خودروی با طراحی زیبا و امکانات بیشتر و بهتر و پرشتاب میباشد.

مقالات مرتبط

http://otolshenas.ir/رانا-بخریم-یا-نخریم؟/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست فوری کارشناس