کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی خودرو در محل

سوالاتی که ممکن است برای درخواست انجام کارشناسی خودرو در محل پیش بیاید

1-  چگونه درخواست کارشناسی خودرو در محل بدهیم ؟

مشتری خودروی  مورد نظر خود را از سایتهای فروش خودرو و یا نمایشگاهها و… پیدا میکند و جهت هماهنگی بازدید با فروشنده تماس گرفته و ساعتی را مشخص میکند. در ساعت مقرر برای بازدید خودرو میرود و در صورت مورد پسند بودن خودرو با شرکت کارشناسی توسط خریدار تماس گرفته میشود.

 درخواست کارشناسی خودرو در محل توسط شرکت ثبت شده و با نزدیکترین کارشناس به شما تماس گرفته میشود . 

2- ازمان ثبت درخواست چند دقیقه طول میکشد تا کارشناس خودرو به محل برسد ؟

کارشناس در کوتاهترین زمان ( 15 تا 30 دقیقه ) به محل شما اعزام میشود.

3- آیا کارشناسی خودرو در محل به درستی انجام میپذیرد ؟

در پاسخ باید گفت که کارشناسان شرکت اتول شناس با بهره گیری از بروزترین دستگاههای دیجیتال تشخیص رنگ و تجربه مفید خود به صورت دقیق و صد در صد درست توانایی تشخیص رنگ شدگی و تعویض شدگی تمامی قطعات بدنه خودرو و حتی تعویض اتاق را دارند و همچنین برای کارشناسی فنی از دستگاه دیاگ و تجربه خود استفاده میکنند و مشکلات فنی خودرو را بصورت دقیق بررسی کرده به و به خریدار اعلام میکنند.

4- آیا بعد از کارشناسی مدرکی از سلامتی و موردتایید بودن خودروبه ما میدهند که ارزش قانونی داشته باشد ؟

کارشناسان شرکت اتول شناس بعد از اتمام مراحل کارشناسی خودرو در محل یک برگه گزارش کامل از وضعیت بدنه ، فنی ، موتوری ، جلوبندی ، لاستیکها ، سلامت آپشنها و… به خریدار میدهند تا در صورت اشتباه توسط کارشناس بتوانند خسارت خود را از شرکت دریافت نمایند.

گزارش کارشناسی خودرو در محل
گزارش کارشناسی خودرو در محل

5- تفاوت کارشناسی خودرو در محل با کارشناسی در اتاقهای نور در چیست ؟

باید در پاسخ این سوال گفت که تفاوت چندانی در بین این دو وجود ندارد و تنها تفاوت آن وجود لامپهای مهتابی زیاد در اتاق نور است که همان نور و مهتابی را کارشناسان خودرو در محل هم به همراه دارند ولی تعداد مهتابی ها در اتاق نور بیشتر از کارشناسان خودرو در محل است.

البته یکسری از افراد فکر میکنند که فقط اتاق نورها معتبر هستند و کارشناسان سیار هیچ اعتباری ندارند در پاسخ به این افراد میتوان گفت که همیشه این چنین نیست و بهتر است از کارشناسان سیار رسمی که کد کارشناسی دارند استفاده کنید. کارشناسان شرکت اتول شناس دارای مدارک معتبر و کد رسمی میباشند.

6- چگونه میتوانیم به کارشناسان شرکت اتول شناس اعتماد کنیم ؟

شرکت اتول شناس در زمینه استخدام کارشناس ضمن تست و ارزیابی شخص متقاضی در زمینه کارشناسی خودرو، پس از قبولی به مدت 2 تا 4 ماه کلاسهای آموزشی تخصصی برگزار میکند تا در این زمینه تجربه و علم لازم را کسب کنند. برگه گزارشی که بعد از کارشناسی به شما تحویل داده میشود ، در حقیقت گارانتی و تضمین خودروء شما میباشد که در آن وضعیت خودرو و مورد تایید بودن یا نبودن آن خودرو قید میشود.

7- از چه تجهیزاتی در کارشناسی خودرو در محل استفاده میشود ؟

دستگاه تشخیص و اسکن رنگ دیجیتال ، دستگاه آنالوگ تشخیص رنگ ، دستگاه دیاگ تخصصی ، لامپ مهتابی و مهمتر از همه اینها تجربه میباشد .

8- کارشناسی خودرو در محل چه مزایایی دارد ؟

برای اکثر افرادی که میخواستند خودرو خریداری کنند این مورد پیش آمده که بعد از پسندیدن خودرو از فروشنده درخواست کرده اند تا جهت انجام کارشناسی خودرو به مکانیک یا صافکا و نقاش مراجعه کنند اما فروشنده به دلایل مختلف این درخواست را رد کرده ، برای این جور مواقع درخواست کارشناسی خودرو در محل ، بهترین راه حل است. یا اکثر افراد  به دلیل نداشتن وقت کافی برای بازدید خودرو  میتوانند از این خدمات استفاده کنند تا کارشناس از خودروی مورد نظر با تمام جزئیات و گزارش کارشناسی فیلم برداری کرده و به درخواست دهنده ارسال نمایند.

9- ممکن است کارشناس بررسی قسمتی از خودرو را فراموش کند؟

چک لیستی که از سوی شرکت به کارشناس داده میشود صفر تا صد خودرو را در بر میگیرد که کارشناس با استفاده از چک لیستی که در دست دارد به ترتیب شروع به بررسی و علامت گذاری گزینه ها میکند که این گزینه ها تمام بدنه و فنی خودرو حتی شیشه ها ، لاستیک ها ، رینگها ، سپرها و… را در برمیگیرد.

 کارشناسی خودرو در محل
کارشناسی خودرو در محل

10- در کارشناسی خودرو در محل چه قسمتهایی از خودرو کارشناسی میشود ؟ 

1-اصالت خودرو

2- رنگ شدگی قطعات ( سقف ،دربها ، گلگیرها ، سپرها ، درب صندوق عقب و کاپوت )

 3-تعویضی قطعات ( سقف ، دربها ، گلگیرها ، سپرها ، درب صندوق عقب و کاپوت )

 4-چپی بودن یا نبودن خودرو ( بررسی ستون ها و سقف و پوسته سقف )

 5–شاسی ها و پلمپ بودن یا نبودن عقب و جلوی خودرو ( بررسی سر شاسی ها ، کف صندوق و ضربه شاسی ها از بغل )

 6-تشخیص دو تیکه بودن و اتاق تعویض

7- بررسی شیشه ها ( فابریک بودن شیشه ها و عدم شکستگی و ترک آنها )

 8-بررسی درز بین درها جهت عدم ورود صدای باد در داخل کابین

 9-بررسی عدم شکستگی و خرابی چراغها

10- فنی و موتوری ( روغن سوزی و کمپرس ، نشتی روغن ، سلامتی واشر سرسیلند ، تشخیص صدای طبیعی و غیر طبیعی موتور ، یاتاقانها ، رینگ پیستون ، شمعها ، کوئل ، سیستم خنک سازی موتور یا رادیاتور ، باطری ، فیوزها وسیستم برق رسانی و سیم کشی ، سطح روغن موتور و گیربکس ، دریچه گاز ، پلوس ها و… )

11-بررسی گیربکس اتومات و دستی ( فشار روغن ، توربین ها ، صدای تقه یا ضربه ، دیسک و صفحه ، بلبرینگ کلاچ و… )

12- جلوبندی و اکسلها ( جعبه فرمان ، سیبکها ، بلبرینگها ، میزان باد لاستیکها و … )

13- لاستیکها ( بررسی سلامت لاستیکها ، لاستیک زاپاس ، آچار چرخ و جک و درصد باقیمانده لاستیکها )

14- رینگها ( بررسی میزان بودن و سالم بودم رینگها )

15- برف پاک کن ها و مخزن شیشه شور

16- چراغها

17- تست دیاگ ( بررسی کارکرد خودرو ، سنسور ها مثل سنسور اکسیژن و آپشنها و …)

بررسی صفر تا صد خودرو
بررسی صفر تا صد خودرو

18- برآورد کارکرد واقعی بعد از تست دیاگ ( اگر کیلومتر خودرویی کم شود علاوه بر تست دیاگ از راههای مختلف ، کارکرد واقعی خودرو توسط کارشناسان اتول شناس قابل تشخیص است . )

19- بررسی سلامت ایربگها و عدم باز شدن یا سوختن کیت آنها

20- بررسی دقیق و تک تک آپشنها هم بصورت دستی و هم توسط دستگاه ( سانروف ، ایربگها ، سیستم تهویه مطبوع ، مموری صندلی ، رادارها ، سنسور پارک ، اتوپارک ، اتوهلد و… )

تمامی این گزینه ها در چک لیست و برگه گزارش کارشناسی شرکت اتول شناس وجود دارند که تک تک آنها بصورت دقیق بررسی میشوند و در برگه گزارش به شما ارائه میشود.

با کلیک روی اینجا درمورد جزئیات کارشناسی خودرو بیشتر بدانید.

مقالات مرتبط

۱ دیدگاه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست فوری کارشناس